ŻUŻEL:

Falubaz wpatrzony w pogodę. Pierwszy trening w poniedziałek? Co ze sparingiem w Gorzowie?

W Gnieźnie trwa kolejny żużlowy trening, w którym udział biorą żużlowcy Falubazu. To trzeci dzień zajęć w pierwszej stolicy Polski, na których zameldowali się zielonogórzanie.

O tym, kto w czwartek pojechał trenować do Gniezna, mówi Tomasz Walczak, kierownik drużyny Falubazu.

Trójka podstawowych juniorów: Mateusz Tonder, Sebastian Niedźwiedź, Alex Zgardziński, a poza tym Piotr Protasiewicz, Grzegorz Zengota i Martin Smolinski kręcą kółka w Gnieźnie. Czekamy też na poprawę pogody w Zielonej Górze.Tomasz Walczak, kierownik drużyny Falubazu

Czekają również kibice i pytają, kiedy swoich ulubieńców ujrzą wreszcie przy W69. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest najbliższy poniedziałek, 26 marca. Warunkiem jest dobra, słoneczna pogoda w najbliższych dniach bez temperatur ujemnych zarówno w dzień jak i w nocy. A co z niedzielnym sparingiem ze Stalą w Gorzowie? Decyzja powinna zapaść jeszcze dzisiaj.

Jestem umówiony na telefon z Krzyśkiem Orłem, kierownikiem Stali i będziemy podejmować decyzję po dzisiejszym dniu. Jeśli warunki będą sprzyjające, to jak najbardziej, w bezpiecznych okolicznościach możemy tam się udać, aczkolwiek nie chcemy robić nic na siłę. Z naturą jeszcze nikt nie wygrał. Czekamy na lepsze warunki torowe, na których będzie można się bezpiecznie ścigać. Co innego jazda w pojedynkę, a co innego w czwórkę.Tomasz Walczak, kierownik drużyny Falubazu

Dodajmy, że pod dużym znakiem zapytania stoją też toruńskie zawody Speedway Best Pairs, które mają odbyć się w najbliższą sobotę na Motoarenie. Sytuacji pogodowej w całej Polsce przygląda się też PGE Ekstraliga, która nie wyklucza przełożenia inauguracyjnej kolejki. Decyzja zapadanie po świętach.

Aktualizacja: zawody Speedway Best Pairs, w których ma wystąpić m.in. Ekantor Team (Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Zengota) zostały przełożone na niedzielę. Początek o 14:30. Niedzielny sparing lubuskich zespołów w Gorzowie również został odwołany. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X