ŻUŻEL:

Falubaz rozbity w Toruniu. Punkt bonusowy dla Get Well

Get Well Toruń wysoko pokonał zielonogórski Falubaz 52:38. W drużynie gości zawiedli Patryk Dudek i Piotr Protasiewicz. Znakomite zawody odjechał za to Sebastian Niedźwiedź. Junior Falubazu zdobył 8 pkt. w czterech biegach.

Lepiej zaczęli torunianie dwukrotnie wygrywając biegi 4:2, aż wreszcie sygnał do ataku dał w kolejnej gonitwie Michael Jepsen Jensen, ale jego partner Piotr Protasiewicz linię mety przekroczył jako ostatni. Kolejne dwa starty to podwójna zdobycz punktowa gospodarzy. W siódmym biegu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Kierownik startu zapomniał usunąć z toru stojak pod taśmę startową. Sędzia start przerwał i zarządził na tym stanowisku zmianę.

Pierwsze zwycięstwo Falubaz odniósł w ósmej gonitwie, za a sprawą pary Zengota-Gomólski. W połowie meczu Get-Well prowadził już 14 punktami. Po jedenastu wyścigch ta przewaga wzrosła do 16 “oczek”. Wygrana torunian 52:38 oznacza, że w Grodzie Kopernika pozostały nie tylko 2 pkt. za zwycięstwo, ale też punkt bonusowy.

Get Well Toruń – Falubaz Zielona Góra 52:38

Get Well Toruń: Jason Doyle 11 (3,3,3,w,2), Niels Kristian Iversen 11 (2,2,1,3,3), Chris Holder 10 (2,3,2,3,0), Rune Holta 9 (1,3,2,2,1), Daniel Kaczmarek 6 (3,3,0), Paweł Przedpełski 2 (-,-,-,2), Jack Holder 2 (1,1,0), Igor Kopeć-Sobczyński 1 (1,0,0)

Falubaz Zielona Góra:Michael Jepsen Jensen 12 (3,2,2,0,2,3), Sebastian Niedźwiedź 8 (2,0,3,3), Grzegorz Zengota 7 (0,1,3,1,1,1), Patryk Dudek 5 (1,2,0,2,0), Kacper Gomólski 3 (2,0,1,-,-), Piotr Protasiewicz 3 (0,1,1,1), Mateusz Tonder 0 (d,0,-)