ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Falubaz dziś wyjeżdża na tor!

Czas najwyższy! Do czego? Do pierwszych jazd żużlowców Falubazu po zimie. Zielonogórzanie dziś wyjadą wreszcie na trening przy W69.

Dziś mija dokładnie 250 dni od ostatniego, ligowego meczu Falubazu w Zielonej Górze. Grubo po ponad półrocznej przerwie ponownie na domowym torze zamelduje się m.in. Patryk Dudek.

Od razu trzy motocykle idą w ruch. Na każdym trzeba się przejechać. Na każdy trzeba założyć te same przełożenia. Nie każdy zawsze tak samo reaguje. Potem trzeba zacząć je porównywać do siebie, a z czasem do kolegów z toru, jadąc spod taśmy. Odczucia z jazdy mogą okazać się błędne, gdy stanie się pod taśmą, by się pościgać. Mamy dwa tygodnie na to, by wszystko znaleźć, ustawienia i być gotowym do jazdy.

W PGE Ekstralidze daty są powszechnie znane. 14 czerwca o 16:30 pierwszy mecz zielonogórzan w tym sezonie, w Rybniku z ROW-em. A co z Grand Prix? Tu dat nie ma. „Duzers” miał w tym sezonie odjechać swój czwarty sezon w cyklu.

Ja jestem dobrej myśli, że objedziemy Grand Prix, może w mniejszej ilości. Jeśli będzie trzeba pojechać jedne zawody, np. w Warszawie na Narodowym, czy w Cardiff, to pakujemy się i jedziemy na zawody. Jedziemy tam, gdzie trzeba. Ostatnie czasy pokazały, że z zawodnikami nikt się za bardzo nie liczy.

Całą rozmowę z żużlowcem Falubazu znajdziecie na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: