ŻUŻEL:

Dziś świetnie w parach, oby tak w niedzielę już całym zespołem

Metodą startową szykują się do niedzielnego meczu z Get Well Toruń jeźdźcy Falubazu. W czwartek zielonogórzanie wystąpili w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Żółto-biało-zieloni w Ostrowie wywalczyli srebrne medale, na podium ustępując jedynie Betardowi Sparcie Wrocław, która zielonogórzan wyprzedziła o punkt. Regularnej jazdy najbardziej potrzebuje Piotr Protasiewicz i on pojechał we wszystkich sześciu wyścigach, w których zdobył 10 punktów z bonusem. Patryk Dudek i Grzegorz Zengota jeździli na zmianę. Duzers w trzech biegach zdobył 8 „oczek” z bonusem, a „Zengi” 7. Na najniższym stopniu podium stanął Włókniarz Częstochowa.

To jeden z etapów przygotowań do niedzielnego pojedynku z torunianami. Awizowany skład zielonogórzan na ten mecz otwiera Zengota, którego partnerem ponownie będzie Szwed Jacob Thorssell. W drugiej parze prowadzącym będzie Michael Jepsen Jensen, a jego partnerem Piotr Protasiewicz. Z juniorami pojedzie kolejny raz Patryk Dudek. W składzie torunian pod jedynką znalazł się Jason Doyle, który pojedzie z Nielsem Kristianem Iversenem, Chris Holder wystąpi z Pawłem Przedpełskim, a z młodzieżowcami Rune Holta. Pod numerem 8 należy spodziewać się natomiast Jacka Holdera. Początek meczu o 19:00.