WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Dziennikarz Canal+: Najgroźniejszy dla Falubazu jest… Falubaz

W miniony weekend żużlowcy Enei Falubazu odpoczywali, ale inni w I lidze jechali. Tabela odzwierciedla opinie ekspertów, którzy mówili, że tegoroczne zaplecze PGE Ekstraligi jest bardzo ciekawe.

Na czele z dorobkiem 10 punktów są zielonogórzanie, ale za nimi są trzy zespoły, które mają w dorobku 6 punktów, a za nimi czwórka drużyn z dorobkiem… 4 „oczek”. Kto jest zatem najgroźniejszym rywalem Falubazu w drodze do elity? To pytanie usłyszał w ostatnim programie W69 na 96 FM Michał Łopaciński, dziennikarz Canal+.

Oni sami. Ta drużyna sama sobie jest rywalem. Jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, jeżeli dyrektor będzie to wszystko trzymał w ryzach, jeżeli trener będzie prowadził ten zespół tak, jak prowadzi, a zawodnicy nie będą gubić punktów, bo, że wygrywają wyścigi, to jest oczywiste – ale Falubaz czasami nie może zgubić punktów – to myślę, że zielonogórzanie są na dojeździe do autostrady, która wiedzie do ekstraligi.

Najbliższe dwa weekendy to konfrontacje z H. Skrzydlewską Orłem. W najbliższą niedzielę w Łodzi i w kolejną sobotę w Zielonej Górze. W Orle upatrywano kandydata na czarnego konia. Drużynę w tym sezonie prowadzi Marek Cieślak.

Postrzeganie Łodzi jako kandydata kolejny rok z rzędu do ekstraligi, jest jak najbardziej uzasadnione. Wszystko zależy od jednego człowieka czy Łódź będzie chciała się bić o elitę. Osoba Marka Cieślaka powoduje, że aura, którą on ma, sprawia, że Łódź może namieszać. Orzeł jest stawiany na papierze jako 3-4 siła ligi.

Mecz w Łodzi w niedzielę o 14:00. Spotkanie w Zielonej Górze 3 czerwca o 16:30. Cała rozmowa do zobaczenia na wZielonej.pl. Magazyn żużlowy W69 na 96FM w poniedziałki o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00