ŻUŻEL:

Dudek: Crump? Jak byłem mały dał mi m&m’s!

Patryk Dudek, podobnie jak reszta stawki jest już w Melbourne, gdzie w sobotę odbędzie się ostatnia runda cyklu Grand-Prix. Wiele wskazuje na to, że tytuł pozostanie w Australii, bo Jason Doyle ma aż 14 pkt. przewagi nad drugim zielonogórzaninem.

Walczącym o najwyższe cele humory dopisują. Dudek i Doyle już na Etihad Stadium wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której opowiadali m.in. o przygotowaniach do sobotnich zawodów.

Dla mnie sezon spędzony w Grand-Prix to dobre doświadczenie, ale to są zawody jak każde inne. Są wyścigi, walka z chłopkami. Mam nadzieję pozostać w tym towarzystwie na wiele lat. Może w przyszłym roku powalczę o pierwsze miejsce. Ten tor widziałem tylko na Youtube. Widzę, że są dwa łuki, jeździ się w lewo, więc szaleństwa nie ma. Zobaczymy, co będzie w sobotę.Patryk Dudek

Dudek ma ciekawe wspomnienia związane z Jasonem Crumpem. Trzykrotny mistrz świata był również obecny na konferencji prasowej, a zielonogórzanin przyznał, że pamięta Australijczyka jak przed laty… częstował go m@m’s.

Dwadzieścia jeden lat temu jeździłem z Patryka tatą w Zielonej Górze. To było tak dawno!  Pamiętam małego chłopca w czapce, który przechadzał się po parku maszyn. Rzeczywiście mogło tak być z tymi m@m’s.Jason Crump

Crump wypowiadał się też o szansach Jasona Doyle’a. Oczy wszystkich australijskich kibiców będą skierowane na 32-latka, który marzy o koronacji na swojej ziemi. Dwa lata temu w finałowym wyścigu Grand-Prix w Melbourne uczestniczył w koszmarnym wypadku, przed rokiem ze względu na kontuzję w ogóle nie pojechał. Jak będzie teraz?

Przyleciałem do Australii dwa tygodnie temu. Jetlag to normalna sprawa. Po tym jak nie pojechałem przed rokiem teraz będę miał okazję zaprezentować się przed własną publicznością, rodziną, przyjaciółmi, na którą australijscy chłopcy mogą tutaj liczyć. Zapowiada się dobra noc.Jason Doyle

Początek sobotnich zawodów o 10:00 polskiego czasu. Dodajmy tez, że wicelider cyklu Dudek ma 13 pkt. przewagi nad trzecim Taiem Woffindenem i 15 nad czwartym Maciejem Janowskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: