SPORT:

Zwycięstwo biało – czerwonych na zakończenie fazy grupowej

Pech nie odstępuje od zespołu Michaela Bieglera. Kilka dni temu ze składu ubyli Mariusz Jurkiewicz i Michał Chodara natomiast przed sobotnim meczem z powodu zatrucia pokarmowego ze składu wypadł Michał Jurecki. Spotkanie z Koreą rozpoczęło się zgodnie z planem, Polska objęła prowadzenie 2:0. Przewaga została szybko utracona i po kilku minutach przegrywaliśmy 2:3. Azjaci zdołali nawet odskoczyć Polakom na dwa oczka w 20. minucie było jeszcze 11:9.

Marcin Wichary po każdej udanej interwencji zbierał ogromne owacje od kibiców

Jak nietrudno zauważyć przez ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy zdobyliśmy dziewięć bramek pod rząd. System obrony 3 – 3 zdecydowanie utrudniał grę podopiecznym Michaela Bieglera. Szybcy i dynamiczni Koreańczycy specjalizują się właśnie w takim ustawieniu defensywnym my natomiast w takiej sytuacji nie potrafimy się odnależć już od kilku lat.

Bartłomiej Jaszka został wybrany MVP spotkania z Koreą Południową

Przed drugą odsłoną zbudowaliśmy solidną przewagę dlatego selekcjoner polskiej kadry zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawił się Kamil Syprzak, Michał Bartczak, Przemysław Krajewski i Marek Szpera. Zmiennicy niestety zawiedli i przewaga szybko stopniała do dwóch trafień. Taka postawa "drugiej siódemki" wymusiła zmiany powrotne.

Marcin Lijewski przeniósł się wraz z kolegami z reprezentacji do czasów dzieci kwiatów

W  Pabellon Principe Felipe w trakcie przedmeczowej rozgrzewki zawodników zapanował iście polski klimat. Biało – czerwonych do boju zagrzewały hymny polskich hal sportowych. Między innymi Ona tańczy dla mnie formacji Weekend oraz Pieśn o małym rycerzu. Dzięki zwycięstwu Słowenii z Serbią Polacy zakończyli rozgrywki grupowe na drugiej pozycji w tabeli. Naszym rywalem w 1/8 finału będą Węgrzy.