SPORT:

Znów przekroczyli swoje Nowe Granice! Za nami Ultramaraton

Jakub Śleziak z Siemianowic Śląskich potrzebował 8 godzin 41 minut i 58 sekund, by samotnie uporać się z dystansem 103 kilometrów Ultramaratonu Nowe Granice. To zwycięzca 4. edycji zmagań, które wiodły wzdłuż granicy Zielonej Góry.

11 minut później drugi na mecie zameldował się zielonogórzanin Przemysław Prętki, a na najniższym stopniu podium w klasyfikacji solo stanął Dariusz Rewers z Gdyni. Biegano także w dwu- i czteroosobowych sztafetach, jak również w duathlonie (rower + bieg).

Zmagania dwuosobowych sztafet wygrał duet z Krosna Odrzańskiego: Hubert Gaudyn i Łukasz Kamerduła, a w rywalizacji czwórek triumfowali nowosolanie: Adam Draczyński, Michał Hulewicz, Sebastian Sobczak i Marcin Zagórny. Radio Index na mecie rozmawiało z “Ludźmi Chudego” (na zdjęciu). Zielonogórska czwórka uplasowała się na 9. miejscu. Rozmowa poniżej.