SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zastal wygrał w Tallinnie z Siauliai

Czwarte zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Północnoeuropejskiej odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie wygrali w Tallinnie z litewskim Siauliai 78:73.

W Zastalu pierwsze skrzypce grał Bryce Alford. Amerykanin zdobył 30 punktów i był głównym bohaterem w zespole Olivera Vidina. Swoje dorzucił Sebastian Kowalczyk. Jego trójki w trzeciej kwarcie sprawiły, że Zastal zbudował kilkupunktową przewagę.

Zielonogórzanie weszli w mecz nie najlepiej, ale po pierwszej kwarcie prowadzili 23:20. Słabo zaczęli jednak drugą odsłonę, przez kilka minut rażąc nieskutecznością. Litwini w 14 minucie objęli najwyższe, dziewięciopunktowe prowadzenie (32:23), a do przerwy prowadzili 41:35. Zastalowcy jednak znakomicie zagrali w trzeciej odsłonie, po której prowadzili 63:55. Korzystny wynik dowieźli do końca mimo, że grali bez Przemysława Żołnierewicza. Kapitan drużyny narzekał na uraz barku i trener dał mu chwilę przerwy.

Zastal ma na koncie cztery wygrane i dwie porażki i ma już zapewniony udział w play offach rozgrywek ENBL.