SPORT:ZIELONA GÓRA:

Zastal bez problemów w Dąbrowie Górniczej

Dziewiętnaste zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enea Zastalu BC Zielona Góra. Nasz zespól pewnie pokonał w Dąbrowie Górniczej miejscowy MKS97:69.

Tylko w pierwszych minutach gospodarze postawili się ekipie Żana Tabaka. MKS prowadził 6:0 Zielonogórzanie szybko zwarli jednak szybki w obronie i po pierwszej kwarcie prowadzili 28:20. Zastal grał swoje, a MKS nie miał argumentów, by przeciwstawić się sile lidera tabeli. Do przerwy Zastal prowadził 53:34.

Mistrzowie Polski lekką zadyszkę mieli w trzeciej kwarcie MKS zmniejszył prowadzenie Zastalu do jedenastu punktów, ale wystarczyło, że nasi przyspieszyli i wrócili na swój rytm. Początek czwartej kwarty to wręcz dominacja zielonogórzan, którzy w pewnym momencie prowadzili różnicą prawie 30 punktów.

Ostatecznie Zastal zwyciężył MKS 97:69. Najwięcej punktów dla zielonogórzan zdobyli Grosselle 18, Berzins 13 oraz Put, Ponitka, Koszarek i Lundberg po 11. Po tej wygranej Zastal tylko umocnił się na zdecydowanym prowadzeniu w tabeli z bilansem 19 wygranych i tylko 2 porażek.