SPORT:WINOBRANIE

Winobranie z akrobatami to tradycja

Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Akrobatyce to jedna z imprez, która odbyła się przy okazji obchodów dni miasta w pierwszy weekend świętowania. W Zielonej Górze rywalizowali sportowcy z 11 klubów.

To pierwsza impreza po wakacjach, będąca jednocześnie przetarciem przed Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie. Szczegóły przybliża Bronisława Grupa, prezes zielonogórskiego Stowarzyszenia Akrobatyki Sportowej.

Zawsze w tym okresie jest turniej, czasami międzynarodowy. Ten jest ogólnopolski, z udziałem zespołu z niemieckiego Ottendorfu. Startują najlepsze kluby z całej Polski, które zajmują się akrobatyką sportową. To pierwsza impreza po wakacjach, więc niełatwa dla zawodników. Cieszymy się, że impreza jest w programie Winobrania.Bronisława Grupa, prezes SAS Zielona Góra

Rywalizowały m.in. dwa zielonogórskie kluby: ZKS „Akrobata” i UKS „As” .

Nikola Surowa, Nicola Wawrzyniak, Joanna Warias – UKS “As” Zielona Góra

Wspomniana trójka w kategorii 11-16 lat uplasowała się też za podium. W tej kategorii zwyciężyły reprezentantki PTG „Sokół” Kraków. Triumf w trójce kobiet odniosły zawodniczki ZKS-u Akrobaty w kategorii 12-18 lat: Pola Grochowska, Hanna Stelmaszuk i Pola Woźniak. W kategorii 11-16 dwójek mieszanych wygrali przedstawiciele zielonogórskiego Asa: Lena Loch i Szymon Ratajczak.