SPORT:

Wielki tenis w Zielonej Górze! “Takiej imprezy jeszcze w Polsce nie było”

Świetna informacja dla fanów sportu i tenisa! Polska zorganizuje Turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji. Impreza odbędzie się w Zielonej Górze!

W hali CRS i tenisowej tuż obok w dniach od 6 do 9 lutego 2019 r. będziemy mieli okazję zobaczyć siedem państw w tym Polki, które zagrają w najsilniejszym składzie. Niedługo losowanie. Jedną z reprezentacji, na którą Polki mogą trafić są Rosjanki, z Marią Szarapową na czele.

Staraliśmy się od pół roku. Droga nie była prosta. Konkurencja była duża, ale udało się. Głównie to zasługa poprzednich lat i wspaniałej organizacji meczów Davis Cup i Fed Cup. Nie ukrywam, że zdecydowaliśmy się aplikować do Zielonej Góry, bo możemy liczyć na dużą pomoc miasta i MOSiR-u. Gdyby nie duża pomoc, to nie byłoby szans na tę imprezę. Wielka radość, bo wielkie rzeczy będą się działy w Zielonej Górze.Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisa

W przeszłości w hali CRS polscy tenisiści mierzyli się z RPA w ramach Pucharu Davisa. W ramach Pucharu Federacji, Polki, w tym siostry Radwańskie grały ze Szwajcarią, w barwach której wystąpiła legendarna Martina Hingis.

Zobacz więcej
Back to top button
X