SPORT:

Wataha wygrywa z Alfą, z którą powalczy o utrzymanie

W pierwszej połowie zanosiło się na spacerek, ale z czasem pojedynek bardzo się wyrównał. Wataha RC Zielona Góra ostatecznie jednak z pierwszą wygraną w I lidze w tym sezonie. Podopieczni Pawła Prokopowicza wygrali 62:52 (38:14).

Zaczęło się od dominacji absolutnej w wykonaniu zielonogórzan, którzy na półmetku pierwszej części spotkania prowadzili już 24:0. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 38:14. Po zmianie stron, gospodarze zdawali się kontrolować losy spotkania, ale goście cierpliwie odrabiali straty. Końcówka była nerwowa, ale ostatecznie górą Wataha, dla której to dopiero pierwszy triumf w tym sezonie.

To jest nasze pierwsze zwycięstwo w historii nad zespołem z Bydgoszczy, wytrzymane do końca, bo ten napór był mocny. Nie był to łatwy mecz, udało się ustać. Wynik pokazuje, że oba zespoły muszą pracować nad obroną.<span class="su-quote-cite">Paweł Prokopowicz, grający trener Watahy RC Zielona Góra</span>

Oba zespoły, wszystko na to wskazuje, jeszcze ze sobą zagrają i to w meczach, które będą decydować o utrzymaniu w I lidze. W czerwcu Wataha zmierzy się z bydgoskim beniaminkiem, w dwumeczu fazy play-out.