SPORT:ZIELONA GÓRA:

Wataha RC już myśli o finale

Wataha RC Zielona Góra na drugim miejscu zakończyła zmagania w sezonie zasadniczym II ligi rugby. Teraz podopieczni Pawła Prokopowicza będą szykować się do dwumeczu finałowego z Hegemonem Mysłowice.

Stawką będzie awans do I ligi. W ostatnim meczu rundy zasadniczej, zielonogórzanie pokonali na wyjeździe Rugby Team Olsztyn 26:20. Ten wynik nie miał już jednak znaczenia, wiadomo było, że Wataha pozostanie na drugim miejscu. Jak będą wyglądały przygotowania do meczów z Hegemonem, który zajął pierwsze miejsce? O tym Paweł Prokopowicz, grający trener zielonogórzan.

Trzeba będzie sobie powtórzyć te główne założenia, popracować ze spokojem i zebrać siły na dwa mecze, które są tydzień po tygodniu.

Zdaniem trenera zielonogórzan finałowy dwumecz nie ma faworyta. Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu Wataha wygrała z Hegemonem 40:0. – Rywale ten mecz na pewno mocno przeanalizują – podkreśla Prokopowicz.

Przy okazji odsłoniliśmy mnóstwo swoich kart. Mecz, który jest na YouTube pewnie śni im się po nocach. Dużo będą wiedzieli, na pewno zabiorą swojego najlepszego zawodnika, który pochodzi z Fidżi i grał w Juvenii Kraków w ekstralidze. Mecz na pewno będzie bardziej wyrównany, ale wierzę, że chłopaki to udźwigną i pojedziemy do Mysłowic bronić wyniku, a nie gonić.

Pierwszy mecz w sobotę, 11 czerwca w Zielonej Górze. Rewanż tydzień później w Mysłowicach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X