SPORT:

Wataha przegrywa otwarcie sezonu, ale wrażenia są dobre [ZDJĘCIA]

Futboliści Watahy Zielona Góra przegrali swoje pierwsze spotkanie w LFA1. Na otwarcie rozgrywek ekstraklasy ulegli na własnym boisku Armii Poznań 6:13. Po spotkaniu dominowały jednak głosy pochwały dla zielonogórzan.

Przez pierwsze dwie kwarty żadna z ekip nie potrafiła wywalczyć punktów. Dopiero w trzeciej mieliśmy po jednym touchdownie i na 12 minut przed końcem spotkania był remis po 6.

Armia jednak wykazała się większym doświadczeniem, co pozwoliło uzyskać kolejny touchdown i zdobyć punkt poprzez podwyższenie. Wataha była jednak w kluczowych momentach nieskuteczna i zbyt agresywna. Gospodarze popełniali również sporo błędów, takich jak falstarty, czy niedokładne podania. Ostatecznie to poznański zespół zakończył mecz zwycięstwem 13:6.

Mieliśmy przede wszystkim za dużo kar. To jest podstawa. Widać też było, że ofensywa nie jest do końca zgrana. Pierwsze mecze u nas zawsze wyglądają trochę inaczej. Docieramy do siebie. Mamy więcej osób, niektórzy są z Gorzowa, czy Poznania i chłopaki nie współgrają ze sobą jak powinni. Pierwszy mecz jest zawsze na przetarcie. Kolejny już za tydzień, u nas z Olsztynem. Mam nadzieję, że damy z siebie o wiele więcej i będzie to wyglądało jak jedność.Łukasz Gembara, zawodnik Watahy

Drużyna Watahy jako beniaminek potrafiła jednak zaimponować rywalom z większym stażem w ekstraklasie futbolu amerykańskiego.

To był ciężki mecz, ale takiego się spodziewaliśmy. W Zielonej Górze miały miejsce znaczące wzmocnienia. Ale wrażenia z gry rywali są dobre. Twarda obrona, twardy mecz. Na szczęście udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Do przerwy było 0:0, ale to specyfika początku sezonu. To był pierwszy mecz i zdarzały się tutaj błędy i niedociągnięcia, ale po obu stronach.Marcin Tylski, zawodnik Armii

Kolejny mecz futboliści Watahy rozegrają ponownie u siebie. W niedzielę do Zielonej Góry przyjedzie Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers, który pokonał w pierwszym meczu Rhinos Wyszków 38:35.

Wataha Zielona Góra – Armia Poznań 6:13