SPORT:

Uwaga talent! Nela Szczur z dwoma medalami MŚ w trójboju

Srebrny medal w sztafecie z Pauliną Myrdą i brąz w drużynie – to dorobek 15-letniej Neli Szczur w mistrzostwach świata w trójboju do lat 17, które odbyły się w Sofii.

Zawodniczka ZKS-u Drzonków indywidualnie uplasowała się na 6. miejscu. Wyniki w Bułgarii przeszły jej najśmielsze oczekiwania.

W ogóle się nie spodziewałam tego, że z tak ważnych zawodów, jak mistrzostwa świata wrócę z jakimkolwiek medale, a tu okazało się, że aż dwa zdobyłam. Stawiam pomiędzy nimi znak równości.Nela Szczur

Trójbój to tzw. baza pięcioboju nowoczesnego, czyli pływanie oraz bieganie połączone ze strzelaniem. Z czasem dochodzą kolejne dwie konkurencje: szermierka i jazda konna, które czynią pięcioboistę kompletnym zawodnikiem. Na etapie trójboju można już jednak prognozować potencjał młodego sportowca.

Każdy pięcioboista, generalnie nawet i senior jest rozliczany z trójboju. Techniczne konkurencje z czasem przyjdą. Nela szermierkę od kilku lat już ćwiczy, nawet jazdę konną w mniejszym zakresie opanowuje. Trójbój to jest to, co jest najważniejsze. Na tym etapie, jak same wyniki wskazują, jest bardzo dobrze. Jest to bardzo dobry prognostyk na lata następne. Marcin Horbacz, trener ZKS Drzonków

A następne lata to m.in. start w Igrzyskach olimpijskich młodzieży, które w 2022 roku odbędą się w Dakarze. Cała rozmowa z Nelą Szczur i Marcinem Horbaczem poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: