SPORT:

Ultramaraton na… stadionie żużlowym? Tak będzie 29 lutego!

Równo za miesiąc odbędzie się Ultramaraton Nowe Granice. To już szósta edycja imprezy, której z poprzednimi… nie łączy nic.

Poprzednie odbywały się wzdłuż granic powiększonej Zielonej Góry. Tegoroczna będzie wokół i na stadionie żużlowym. Powodem jest zakaz wstępu do lasu wynikający z ASF.

Te trzy litery organizatorzy postanowili wciągnąć w nazwę zmagań. ASF Ultramaraton Zielonogórski Nowe Granice – Alternatywna Strona Falubazu  – to pełna nazwa biegu, który odbędzie się 29 lutego.

Postanowiliśmy niedogodną sytuację, w której cierpimy bardzo wykorzystać i zrobić specjalną edycję. Żeby nie było tak, że będzie pusty rok, w którym nie było biegu. Będzie to wyjątkowa impreza, której jeszcze nie było i którą będziemy długo wspominać. Być może ta impreza będzie skierowana do innych uczestników.Katarzyna Fligier, Ultramaraton Nowe Granice

Impreza będzie miała różne oblicza. Wszystko będzie odbywać się na lub wokół stadionu. Jedną z konkurencji będzie „Zimowe wejście na K2”.

K2 to trybuna kibicowska. Będzie to wbieganie na trybunę i zbieganie z niej. Ta trybuna “na oko” ma trzy piętra. W eliminacjach nie polecimy całą kupą, tylko pobiegniemy indywidualnie na czas. Szesnastu najlepszych wejdzie do fazy pucharowej. W ćwierćfinale, półfinale i wielkim finale rywalizować będą po dwie osoby, w różnych kierunkach. Kto pierwszy, ten lepszy.Katarzyna Fligier, Ultramaraton Nowe Granice

W programie jest także “6/9 na W69”, czyli sześciogodzinny bieg  po ok. 900-metrowej pętli, jak również bieg “Piwna mila”, który zakłada oprócz biegania także spożywanie złocistego trunku. Zapisy prowadzone są na stronie online.datasport.pl do wyczerpania miejsc. Impreza, przypomnijmy w ostatnią sobotę lutego.

Więcej o konkurencjach poniżej, w całej rozmowie z K. Fligier.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X