SPORT:

Ukraina pokonana

Pierwsza połowa zapowiadała zacięty pojedynek pomiędzy drużynami, ponieważ reprezentacja Ukrainy przez pierwsze 16 minut utrzymywała maksymalnie jednopunktową stratę do Polaków. Pozostała część została jednak zdominowana przez reprezentację Polski. Naszym rodakom udało się wywalczyć 6 punktową przewagę, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:7. Polakom pomogły też dwie 2 minutowe kary nadane zawodnikom przeciwnego zespołu. Niestety kary nie ominęły również reprezentacji Polski, ponieważ Piotr Grabarczyk dwukrotnie przymusowo siedział na ławce.

Podczas drugiej połowy reprezentacja Ukrainy ciężko pracowała na to, żeby odrobić stratę do polskiego zespołu. Na 5 minut przed końcem meczu naszym wschodnim sąsiadom brakowało jedynie dwóch punktów by doprowadzić do remisu, ale do końca meczu jedynie reprezentacja Polski zdobywała bramki, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wynikiem 27:22.

Jak powiedział kapitan reprezentacji Polski Sławomir Szmal mecz, wbrew pozorom, nie należał do najłatwiejszych.

Sławomir Szmal

Nasi kadrowicze oprócz rywala na parkiecie, musieli również pokonać myśli o zbliżającym się okresie wakacyjnym.

Patryk Kuchczyński

Ukraińcy Zieloną Górę opuszczali w zupełnie innych nastrojach, choć nie zabrakło również komplementów pod adresem naszej drużyny, których nie szczędził zdobywca czterech bramek Dmytro Doroszczuk.

Dmytro Doroszczuk

Bez wątpienia przebieg spotkania najbardziej emocjonalnie przeżywał trener reprezentacji Ukrainy, niestety poskutkowało to dla niego żółtą kartką w 8 minucie meczu, a w 60 minucie po otrzymaniu czerwonej kartki, zmuszony został do oglądania meczu z trybun.

Wynik spotkania nie miał wpływu na to, kto awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą się w Danii, ponieważ reprezentacje Polski i Szwecji już wcześniej zagwarantowały sobie awans.

Polska – Ukraina 27:22 (13:7)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary – Patryk Kuchczyński (5), Michał Kubisztal (6), Adam Wiśniewski (5), Bartłomiej Jaszka (3), Robert Orzechowski (2), Bartosz Jurecki (2), Paweł Podsiadło (2), Michał Szyba (1), Karol Bielecki (1), Piotr Grabarczyk, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Piotr Chrapkowski.

Ukraina: Gienadij Komok, Wadim Brażnik, Jurij Szamryło – Ołeg Kumogorodskij (8), Dmitro Doroszczuk (5), Michajło Kriwczikow (4), Ołeksandr Pedań (2), Artem Jewdokimow (1), Artem Kozakiewicz (1), Andrij Wasjuk (1), Dmitro Turczenko, Ołeksandr Jużbabienko, Jewgen Żuk, Michajło Cap.

Autor: Maciej Szczepaniak