LUBUSKIE:SportSPORT:ZIELONA GÓRA:

Tylko remis Lechii z ROW-em

Prowadzili 2:0, by ostatecznie podzielić się punktami. Piłkarze Lechii Zielona Góra zremisowali z ROW-em Rybnik 2:2 w ostatnim tegorocznym występie na boiskach trzeciej ligi.

Wszystko zaczęło się znakomicie. Już w 3 minucie akcja lewa stroną, dośrodkowanie Górskiego i Szymon Kobusiński głową zdobywa bramkę i daje prowadzenie Lechii 1:0. W pierwszej połowie popularny „Kobus” trafił po raz siedemnasty w tej rundzie, tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Lechia dominowała niepodzielnie w pierwszej połowie, choć tuż przed przerwą goście mieli świetną okazję, której nie wykorzystał Marek Krotofil, strzelając w dogodnej sytuacji nad bramką Wojciecha Fabisiaka. Do przerwy było więc 2:0.

Po przerwie Krotofil miał jeszcze lepszą sytuację i tym razem podobnie przeniósł piłkę nad poprzeczką z bliskiej odległości. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał Piotr Pacholski, ale w tej sytuacji i przy dobitkach górą był Fabisiak. Bramkarz Lechii popełnił jednak błąd kilka minut później, gdy wyszedł wysoko do Marcela Vasila. Ten minął z piłką Fabisiaka i zdobył bramkę kontaktową. Dokumentując ostatnie kilkanaście minut przewagi ROW-u.

Końcówka dramatyczna. Kobusiński mógł mieć hat-tricka, ale zmarnował tuż przed końcem podstawowego czasu gry rzut karny, podyktowany po faulu na nim samym. Co nie udało się Lechii, udało się gościom. Chwilę później wyrównał Łukasz Krakowczyk. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Lechia w rundzie jesiennej zdobył 28 punktów i zimę spędzi na szóstym miejscu w grupie trzeciej III ligi.