SPORT:

Tenisiści ZKS trenują zdalnie i szykują się do ligi

Mimo trwającej pandemii koronawirusa nie próżnują tenisiści stołowi ZKS-u Palmiarni Zielona Góra. Drużyna pod wodzą trenera Lucjana Błaszczyka szlifuje w tych niecodziennych okolicznościach formę przed startem ligi.

Przypomnijmy, że ZKS po rocznej banicji powrócił do elity. Jak wyglądają obecnie treningi? Zapytaliśmy szkoleniowca naszej ekipy:

Radzimy sobie bardzo dobrze. Mamy videokonferencję i prowadzimy zdalnie treningi. Zainwestowaliśmy w fajny program i możemy sprawdzać, co robią zawodnicy. To są w treningi wytrzymałościowe i sprawnościowe. 

Zespól ZKS przystąpi nie tylko do rozgrywek superligi. Wystawi także ekipy w pierwszej i drugiej lidze.  – To tylko pozytywnie może wpłynąć na zawodników – dodaje Lucjan Błaszczyk:

Wielu młodych zawodników którzy chcą się dostać do składu superligi, mają ogromną motywację. Zawodnicy będą świetnie ćwiczyć. Większość klubów będzie musiała zrezygnować z Azjatów, bo przecież nie można w tej chwili się przemieszczać. Cieszę się, że postawiliśmy na młodych. Będą mogli się rozwijać.

Skład ZKS będzie oparty na młodych zawodnikach grających w pierwszej lidze. Na pewno nie zobaczymy najbardziej doświadczonego Jakuba Perka, który zmienił klub. Trzon drużyny opierać się będzie na Kamilu Nalepie, Łukaszu Wachowiaku i Jakubie Jankowskim.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X