SPORT:

Rugbyści przegrali w inauguracyjnym starciu

Pierwszoligowe zmagania rozpoczęli rugbyści Watahy RC Zielona Góra. Podopieczni Pawła Prokopowicza przegrali na inaugurację u siebie z AZS-em AWF-em Warszawa 12:29.

Do przerwy goście prowadzili 12:0. W drugiej połowie akademicy prowadzili już 15:0, ale zielonogórzanie nie poddali się, zbliżyli się już nawet na 3 “oczka”. Gdy wydawało się, że Wataha lada moment obejmie prowadzenie, decydujące ciosy zadali rugbyści z Warszawy.

Troszeczkę za mało agresji z naszej strony. To decydowało o szybkich akcjach, które oni kładli szybciej. 4-2 w przełożeniach dla AWF-u, zupełnie zasłużone. Bardzo długo trzymali się przy piłce, rozgrywali sobie ją bardzo umiejętnie, byli agresywni w obronie. W drugiej części drugiej połowy mieliśmy przyspieszenie, co też nas kosztowało sporo sił. Trochę detali zabrakło, one są do dopieszczenia i ważne, żeby nie brakowało ich w kolejnych meczach. O dalszą grę jestem spokojny.Paweł Prokopowicz, grający trener Watahy RC Zielona Góra

W kolejnym meczu zielonogórzanie znów zmierzą się z zespołem z Warszawy. Tym razem z Legią, na wyjeździe.