PIŁKA NOŻNA:ROZMOWA NA 96 FM:SPORT:ZIELONA GÓRA:

R. Jagiełowicz: rozgrywki III ligi nie będą ukończone

Lekkoatleci, piłkarze i tenisiści trenują. W programie Prezydent na 96 FM dziś mowa była o odmrażaniu sportu na przykładzie Zielonej Góry i obiektów MOSiR-u. Gościem Kai Rostkowskiej był dyrektor Robert Jagiełowicz.

Od wczoraj do treningów na otwartej przestrzeni powrócili zielonogórscy sportowcy. Pierwsi pojawili się na stadionie przy ul. Sulechowskiej przedstawiciele „królowej sportu”, po nich obiekt opanowali piłkarze Lechii Zielona Góra.

Pierwsi rozpoczęli treningi lekkoatleci, oni byli wczoraj przed południem, jeszcze przed piłkarzami. Przed naszą rozmową widziałem też trenujących lekkoatletów na bieżni, na skoczni wzwyż. Piłkarze również wczoraj wystartowali, dzisiaj mają kolejne treningi, natomiast jak dalej będą wyglądały kolejne treningi Lechii, tego nie wiem. Przed chwilą otrzymałem bowiem informację, że rozgrywki III ligi już na pewno nie będą ukończone. Wtedy więcej czasu będzie na boiskach dla młodzieży.

Do zajęć powrócili także tenisiści zrzeszeni w zielonogórskich klubach, którzy korzystają z otwartych kortów. Zdaniem dyrektora Jagiełowicza, właśnie ta dyscyplina sportu jest obecnie jedyną szansą na uprawianie sportu w rozumieniu rekreacyjnym na obiektach MOSiR-u.

Jedyna możliwość korzystania przez zielonogórzan ze sportu u nas, to cztery korty, które znajdują się przy parkingu. Przeznaczyliśmy je dla osób, które przyjdą sobie pograć, wynająć kort, bo samo hasło “odmrażamy sport” jest skierowane bardziej do klubów sportowych, grup zorganizowanych. Staramy się dać możliwość trenowania dzieciom.

Dyrektor przyznał również, że sportowcy w trakcie odbywanych treningów nie muszą mieć na sobie maseczek. Więcej o sporcie i rekreacji w całej rozmowie z Robertem Jagiełowiczem na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: