SPORT:ZIELONA GÓRA:

Pracowity okres przed pływakami TP Zielona Góra [WIDEO]

Co słychać u zawodników Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra? Po okresie dużych sukcesów na arenach międzynarodowych i krajowych przyszedł w klubie chudszy okres.

W tej chwili TP szkoli młodych zawodników. Owoce mają przyjść niebawem. A co jeśli chodzi o najbliższe starty? Pytamy trenera Jacka Miciula.

Na przełomie kwietnia i maja odbędą się mistrzostwa Polski seniorów na drugim basenie. To są kwalifikacje do EYOF-u, mistrzostw Europy juniorów, i mistrzostw Europy młodzieżowców oraz mistrzostw świata i Europy seniorów. Mamy zawodników, którzy będą się kwalifikowali na te imprezy. Największe szanse ma Bartosz Wieraszka. Nasz delfinista bardzo dobrze spisał się zimą. Jest w czołówce, ma szanse na kwalifikacje.

Jednym z najbardziej obiecujących zawodników jest wspomniany przez Miciula Bartosz Wieraszka.

Trenujemy ciężko, jeśli chcemy osiągnąć sukces, tak trzeba. W tym sezonie najważniejszym celem jest awans na EYOF czyli Europejski Festiwal Olimpijski Młodzieży. To są zawody większej rangi. W zeszłym roku udało mi się to zrobić. Przez ferie mieliśmy mocne dwa tygodnie, ten jest delikatnie luźniejszy. Wszyscy dajemy z siebie tyle, ile możemy.

Oprócz Wieraszki w klubie liczą także na pływaczki: Emilię Kot i Oliwię Glińską.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00