SPORT:

Porażka Smoków z Panterami

Nieudanie rozgrywki PLFA II zainaugurowali futboliści Dragons Zielona Góra. Smoki przegrały na wyjeździe z rezerwami Mistrzów Polski Wrocławskimi Panterami 35:20.

Sporo błędów własnych, trema przed silniejszym przeciwnikiem, a przede wszystkim solidna gra Panthers przyczyniły się do tego, że Smoki przegrały to spotkanie. choć końcówkę goście mieli piorunującą, bowiem w ostatniej kwarcie udało im się zdobyć, aż 14 punktów i choć ta część meczu została zremisowana Zielonogórzanie pokazali, że nawet w spotkaniu z tak silnym rywalem można pokusić się o zdobycie sporej liczby punktów.

Pierwszą kwartę zdominowali Wrocławianie, gdzie wygrali 7:0. W drugiej było już lepiej dla Dragonsów, choć przegrali oni 6:7. Przedostatnia część gry to niestety powrót dominacja Panter, z ponownym wynikiem 7:0. Dopiero w końcówce udało się to czego nie Smoki nie zdołały zrobić wcześniej, a mowa tu o remisie 14:14. W całym meczu było jednak 35:20 i z niedosytem wyjeżdżają z Wrocławia futboliści z Zielonej Góry.

Porażka mimo, że była do przewidzenia, Pantery są bowiem najsilniejszym rywalem z grupie, pozostaje niedosyt, ponieważ goście pokazali, że można walczyć na równi. Na tej fali popłyną do Bielawy, gdzie zagrają tam z OWLS 8 lipca.

Panthers B – Dragons Zielona Góra 35:20 (7:0; 7:6; 7:0; 14:14)