SPORT:

Półmaraton w tym roku znów po zmroku. Na trasie m.in. urzędnicy

5 października już po raz ósmy odbędzie się Novita Półmaraton Zielonogórski. Dla tych, którym dystans 21 kilometrów jawi się jako nieosiągalny, organizatorzy proponują 10,5 km. Ćwiartka zostanie rozegrana po raz drugi w historii imprezy.

I po raz drugi też biegacze na ulice Zielonej Góry wybiegną po zmroku. Zielonogórska Połówką Nocą sprawdziła się przed rokiem, dlatego w tej formie będzie kontynuowana. Mówi Piotr Sztermer, wiceprezes stowarzyszenia Biegam Pomagam, organizator imprezy.

Robiliśmy sondę po pierwszej nocnej edycji, czy wracamy do dziennego ścigania, czy modnie biegamy dalej nocą. Okazało się, że zdecydowana większość biegaczy poprosiła nas o utrzymanie konwencji nocnej. W tym roku ponownie uruchomimy fajerwerki, neony, światła, zespoły na trasie. To wszystko na trasie zyskuje dodatkową wartość po zmroku.Piotr Sztermer

Nowością jest klasyfikacja samorządowców. Urzędnicy będą rywalizować na ćwiartce maratonu.

Postanowiliśmy zrobić rywalizację między samorządowcami. Dodatkową kategorią jest tzw. Nocny Bieg Samorządowca. Zapraszam urzędników z urzędów gmin, miast, powiatów, z urzędu marszałkowskiego, żeby się do nas zapisywali. Będą dodatkowo klasyfikaowani i nagradzania. To pierwszy taki bieg, na dystansie prawie 11 kilometrów.Piotr Sztermer

Trasa pozostaje taka sama, jak przed rokiem. Zapisy na bieg prowadzone są na stronie polmaratonzielonogorski.pl do końca września. Cała rozmowa z Piotrem Sztermerem poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: