SPORT:

Pięcioboiści zaczynają sezon przedolimpijski

Ponad 100 zawodników niemal z całego świata zjechało do Drzonkowa, by wziąć udział w pierwszej w tym roku edycji Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. Zmagania rozpoczną niezwykle bogaty w sportowe imprezy sezon.

Rywalizować będą zawodnicy z Chorwacji, Niemiec, Czech, Ukrainy, Turcji, USA, Litwy i naszego kraju. Dla wielu z nich Puchar Polski będzie okazją do znalezienia formy przed najważniejszymi imprezami w roku przedolimpijskim.

Na pewno reprezentanci, którzy tutaj przyjeżdżają chcą się sprawdzić i przetestować obiekty sportowe. Pod koniec marca mamy drugą edycję Pucharu Polski. Nawet Japończycy już się zgłosili ze względu na to, że chcą sprawdzić sportową infrastrukturę, ponieważ w czerwcu odbędą się mistrzostwa Europy do lat 22, a potem globalny czempionat w tej samej kategorii wiekowej.Tomasz Cygański, trener ZKS-u Drzonków

Puchar Polski rozgrywany w dniach 1-3 lutego to pierwsza z piętnastu imprez, jakie w tym roku odbywać się będą w Drzonkowie w ramach pięcioboju nowoczesnego. Po tym względem sezon ten jest rekordowy.

Naliczyłem, że od stycznia do grudnia na terenie ośrodka mamy 15 imprez jeśli chodzi o pięciobój nowoczesny. 4 są naprawdę potężne. Czekają na nas mistrzostwa Europy i świata do lat 22. W listopadzie zaplanowane są mistrzostwa Europy do lat 24. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w połowie września będziemy mieli typową kwalifikację olimpijską. W Drzonkowie jestem od 1988 i nie pamiętam, żeby kalendarz był tak naszpikowany imprezami. Tomasz Cygański, trener ZKS-u Drzonków

Więcej o tegorocznym sezonie, a także o zbliżającym się Pucharze Polski w całej rozmowie z trenerem ZKS-u Drzonków Tomaszem Cygańskim, która poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: