SPORT:

Pięcioboiści ponownie dla Zbigniewa Majewskiego

Pięcioboiści niemal z całego świata ponownie zjadą do Drzonkowa, by upamiętnić Zbigniewa Majewskiego, pomysłodawcę i twórcę tamtejszego ośrodka pięcioboju nowoczesnego, ale także legendę zielonogórskiego sportu.

Na czwarty już memoriał przyjadą zawodnicy niemal z całego globu, dla których zawody będą sprawdzianem przed sezonem 2019. Startuje siedem państw. Do zawodów, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia zgłosili się zawodnicy z Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji, oraz Australii.

Termin ten jest bardzo szczęśliwy, ponieważ jest to start po pierwszym okresie przygotowawczym, który będzie tak naprawdę dopiero w sezonie 2019. Start na grudniowych zawodach to taki pierwszy szlif i sprawdzenie formy po sezonie minionym. Sporo zawodników przyjeżdża pod kątem turnieju szermierczego, ale można sprawdzić się też w konkurencjach wytrzymałościowych. Tomasz Cygański - trener Zielonogórskiego Klubu Sportowego

W trakcie trzydniowych zawodów oglądać będzie można także wystawę poświęconą pamięci Zbigniewa Majewskiego.

Samo nazwisko przyciąga i trzeba przyznać, że ludzie poprzez memoriały pamiętają, choćby nawet u nas. Kiedy my organizujemy te pięcioboje zawsze robimy taką mini wystawę zdjęć, a więc nawet ci młodzi zawodnicy, którzy zaczynają trójbój, czwórbój i nie znali pana Zbigniewa poznają tę postać ze zdjęć. Tomasz Cygański - trener Zielonogórskiego Klubu Sportowego

IV Memoriał Zbigniewa Majewskiego odbędzie się w Drzonkowie w dniach 14-16 grudnia. Cała rozmowa z trenerem ZKS-u Tomaszem Cygańskim poniżej.

Tomasz Cygański

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: