SPORT:

Osiągał takie sukcesy, że sam był w szoku! Udany rok Filipa Prokopyszyna

Ma 19 lat, a na koncie już m.in. brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Staje już w szranki z najlepszymi, również tymi, których określa mianem idoli. Filip Prokopyszyn ma za sobą świetny rok.

Zielonogórzanin, a obecnie zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne sięgnął po srebrny medal Igrzysk Europejskich w Mińsku, a w Apeldoorn stał na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy.

Szczerze mówiąc, w szoku byłem. Zarówno po zawodach w Mińsku, jak i po mistrzostwach Europy też. Tu i tu była stawka bardzo mocna. Zawodnicy światowej klasy, z nimi się ciężko wygrywa. Taki Elia Viviani, to mistrz olimpijski w konkurencji omnium. Filip Prokopyszyn

W ostatnich dniach odpoczywał od kolarstwa. Po wyczerpującym czasie startowym mógł więc spędzić sporo czasu z najbliższymi. To właśnie rodzina dba o to, by utalentowany nastolatek twardo stąpał po ziemi, mimo sukcesów.

Te sukcesy są motywujące, napędzające, ale nie zawróciły mi w głowie. O to, żeby nie zakręciło się w głowie dba dziadek, mama. W sumie, cała rodzina. Wszyscy wspierają mnie w tym, co robię. Z każdym i o każdej porze mogę pogadać o tym, co leży mi na sercu.Filip Prokopyszyn

W Rozmowie na 96 FM o najbliższych planach kolarza, jak również o szansach na udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Program na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X