SPORT:

Nowy dom ładny i pełen gości, ale „Smoki” przegrywają

Dragons Zielona Góra zakończyli sezon zasadniczy PLFA II porażką. Sobotni pojedynek z rezerwami Panthers Wrocław odbywał się na wyremontowanym stadionie i miał też wysoką stawkę. Zwycięstwo dawało zielonogórzanom upragnioną fazę playoff.

Pogoda i kibice dopisali, ale sportowo radość zmąciły wrocławskie Pantery, które wygrały w Zielonej Górze 29:14.

Nasi futboliści robili co mogli w tym ważnym meczu, jednak popełnili kilka taktycznych błędów, które przesądziły o porażce. Zielonogórzanie swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero w trzeciej kwarcie przy wyniku 0:22 dla gości, co świadczy o słabszej pierwszej połowie spotkania.

Nie ma fazy play-off, ale naprawdę postawiliśmy mocne warunki. Nawey chłopaki z Wrocławia mówili, że te play-offy naprawdę nam się należały, bo jesteśmy dobrym zespołem. Nie udał nam się pierwszy mecz wyjazdowy z Bielawą.Krystian Wójcik, grający trener Dragons ZG

Cała rozmowa Aleksandra Dyderskiego z Krystianem Wójcikiem do wysłuchania poniżej.