SPORT:

Młodzieżowcy powalczą o mistrzostwo świata w Drzonkowie!

Ponad stu czterdziestu młodzieżowców przez niespełna tydzień będzie rywalizować w Drzonkowie o miano mistrza świata w pięcioboju nowoczesnym do lat 22. Impreza jest jedną z ważniejszych w tegorocznym kalendarzu Zielonogórskiego Klubu Sportowego.

Zmagania na obiektach WOSIR-u rozpoczynają się dziś, a otworzy je rywalizacja pań w sztafecie. W programie oprócz startów indywidualnych i wspomnianych sztafet, także mixy. Jak ten plan wygląda szczegółowo? O tym opowiada trener pięcioboju nowoczesnego Andrzej Filipowski.

Mistrzostwa zaczynają się w niedzielę od sztafet pań. Liczymy, że Wiktoria Wierzba i Natalia Dominiak znajdą się w pierwszej ósemce. Na mistrzostwach świata będzie to dla nich sporo osiągnięcie. Kolejnego dnia w sztafecie startują panowie. Potem m.in. eliminacje i finały zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a na końcu pary mieszane, czyli mixy.Andrzej Filipowski, trener pięcioboju nowoczesnego

W Drzonkowie wystartuje ponad 140 młodych zawodników z 28 krajów, w tym z Polski.  Gospodarze liczą bardzo mocno m.in. na młodzieżowego mistrza Europy Łukasza Gutkowskiego, czy Natalię Dominiak.

Rządzić i dzielić powinni Francuzi, Brytyjczycy, Japończycy, czy Koreańczycy. To jest światowa czołówka, także wśród młodzieży. Mam nadzieję, że do tego grona dołączą nasi zawodnicy. W tej chwili poziom mamy bardzo zróżnicowany, ale wybijają się na przykład Łukasz Gutkowski, a także Natalia Dominiak. Liczymy, że zaprezentują się dobrze. Andrzej Filipowski, trener pięcioboju nowoczesnego

Zawody, które w Drzonkowie wystartują w najbliższą niedzielę potrwają do soboty 13 lipca. Cała rozmowa z trenerem Andrzejem Filipowskim, a także harmonogram zawodów poniżej.

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW:

07.07.2019 / Niedziela – Sztafety kobiet

08.07.2019 / Poniedziałek – Sztafety mężczyzn

09.07.2019 / Wtorek – Kwalifikacje kobiet

10.07.2019 / Środa – Kwalifikacje mężczyzn

12.07.2019 / Piątek – Finał mężczyzn

11-07-2019 / Czwartek – Finał kobiet

13.07.2019 / Sobota – Sztafety MIX

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00