SPORT:

Martyna Kubka umiarkowaną optymistką przed turniejem Fed Cup w Zielonej Górze

Jej rówieśniczkami są Iga Świątek i Maja Chwalińska. Obie dziewczyny zostały powołane na turniej Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Fed Cup, który odbędzie się w Zielonej Górze. Martyna Kubka tym razem biało-czerwonym będzie kibicować, ale już też sama puka powoli do bram reprezentacji.

17-letnia tenisistka GKT Nafta Zielona Góra podczas grudniowego zgrupowania Polek w naszym mieście trenowała z kadrą, której kapitanem jest Dawid Celt. Martyna Kubka jest zdania, że granie przed własną publicznością to spory atut.

Słyszałam, że zdanie dziewczyn miało znaczenie przy wyborze nawierzchni. Na pewno drużyny będą silne, gramy z Rosją, Danią i zobaczymy. Będę trzymać za dziewczyny kciuki i kibicować im. Na pewno nie jesteśmy bez szans. Słyszałam już takie opinie, że tutaj przyjeżdżają mocne zawodniczki i nie wiadomo, co to będzie. Ja jednak myślę, że szansa jest.Martyna Kubka, GKT Nafta Zielona Góra

Martyna Kubka niedawno wróciła z Australii, gdzie wystąpiła w juniorskim Australian Open. Przebiła się przez kwalifikacje i przegrała w pierwszej rundzie Japonką Moyuką Uchijimą 1:6, 4:6. To spora lekcja, która ma zaprocentować w przyszłości.

Wiele się nauczyłam, podpatrzyłam najlepsze zawodniczki. To chyba ważniejsze niż nawet sam turniej, bo patrzymy w przyszłość i wyniki będą się liczyły w WTA, a juniorski tenis jest przygotowaniem na to, co będzie w przyszłości. Bardzo się z tego cieszę, że zobaczyłam, jak to jest, jakie są warunki, atmosfera i teraz wiem, że to jest zupełnie coś innego. Nabrałam dużej motywacji.Martyna Kubka, GKT Nafta Zielona Góra

O tym, kogo zielonogórzanka spotkała w Melbourne i jakie mecze tenisowych gwiazd mogła zobaczyć, a także o planach na ten rok w całej rozmowie, która poniżej.

Turniej w ramach Pucharu Federacji w Zielonej Górze potrwa od środy, 6 lutego do niedzieli, 9 lutego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X