SPORT:

Martyna Kubka nie zwalnia tempa. Teraz przygotowania do US Open

To pracowite, ale owocne wakacje dla Martyny Kubki. Tenisistka GTK Nafta Zielona Góra sięgała po sukcesy w grze deblowej. Została mistrzynią Polski seniorek oraz mistrzynią Europy juniorek.

Wcześniej Kubka wystąpiła także na juniorskich kortach Wimbledonu. Przeszła jedną rundę zarówno w singlu, jak i deblu. Następnie w Gliwicach wzięła udział w mistrzostwach kraju, gdzie grała z Weroniką Flakowską.

Zaledwie straciłyśmy 10 gemów, także naprawdę pokazałyśmy się z super strony. Singla bardzo szkoda, bo przegrałam w ćwierćfinale po niewykorzystaniu trzech piłek meczowych, ale poziom meczu był bardzo dobry. Potem od razu pojechałam do Warszawy, na lotnisko i poleciałyśmy do Szwajcarii, gdzie wspólnie z Weroniką Baszak wygrałyśmy mistrzostwo Europy. Też nie straciłyśmy żadnego seta, byłyśmy bardzo zgrane, a ja byłam tą osobą prowadzącą. Później powrót do Warszawy i kolejne dwa turnieje.Martyna Kubka, GTK Nafta Zielona Góra

Terminarz młoda tenisistka ma bardzo napięty. Do Zielonej Góry wpadła dosłownie na chwilę i wróciła do Warszawy, gdzie szykuje się do występu w juniorskim US Open.

Będę tam trenowała przez 1,5 tygodnia. 24 sierpnia z Warszawy lecimy do Nowego Jorku, tam będziemy się przygotowywać przez 5 dni i zaczynamy turniej.Martyna Kubka, GTK Nafta Zielona Góra

Juniorski US Open potrwa od 1 do 8 września. Cała rozmowa z Martyną Kubką poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
X