SPORT:

Makowski powalczy o mistrzowski pas WKN na Antypodach

Michael „Tomahawk” Thompson jest 24-letnim Mistrzem Australii i interkontynentalnym mistrzem federacji WMC. Sobotni przeciwnik “Maka” bardzo szybko z amatorskich walk przeszedł na zawodostwo. Dla naszego krajana wizyta na Antypodach i walka w wadze 64,5kg są pierwszymi w jego karierze.

– Myślę, że dam radę w tej wadze, ale już sobie powiedziałem, że to ostatni raz w tak wysokiej wadze jak dla mnie! Powalczę tylko dlatego, że to walka o mistrzostwo świata i dlatego właśnie podjąłem taką decyzję. Wiem, że rywal jest bardzo dobry, wcześniej miał z nim walczyć mój kolega z Peru, z którym trenuję i kiedyś uczył mnie i Dzabara Askerova boksu tu na treningach w Campie WMC. Nie odbiegam od niego i myślę, że jakieś szanse mam – oceniał Makowski na łamach Tygodnika Krąg.

Konferencja prasowa poprzedzająca sobotnią galę

Walkę zaplanowano w Gold Coast Volkswagen Commercial Centre w miejscowości Nerang, ok. 70km od Brisbane. W trakcie gali Total Carnage III dojdzie do 11 walk, starcie Makowski – Tomahawk ma być przedostatnim w kolejności. Ozdobą wieczoru powinna być walka Polaka – Kamila Sokołowskiego z Nathanem Carnagem Corbettem (federacja WKN, waga ciężka).

Autor: własne / Tygodnik Krąg

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: