SPORT:

Książka z fizyki przed walką? Dlaczego nie?!

Sukcesy odnoszą przedstawiciele Team Fighting Zielona Góra w kickboxingu oraz w MMA. Podopieczni Mariusza Cielepy traktują sporty walki jako pasję, która nie przeszkadza im również odnosić sukcesy np. w nauce.

Nauka i sporty walki? To są pojęcia bliskie Szymonowi Słotwińskiemu. 16-latek zwyciężył ostatnio w zmaganiach Polish Fight Kids, został powołany do kadry narodowej kickboxingu, a ponadto odnosi sukcesy w konkursach wiedzy z matematyki i fizyki województwa lubuskiego. Jak mówi, ścisły umysł przydaje mu się także na ringu. Nauka jest odskocznią o sportów walki, a walcząc zapomina o… nauce. Jego pracę docenia trener.

Wynika to z jego systematyczności. W maju zwyciężył w prestiżowych zawodach w Szczecinie. Wie kiedy jest nauka i wie kiedy jest trening. Jest bardzo skromny. W czasie turniejów, między walkami czyta książki z matematyki i fizyki. Pytam go czasami, czy nie przesadza z tymi książkami, a on mówi, że pomaga mu to w koncentracji i odrywa myśli między walkami. U nas nie ćwiczą “zabijaki”.Mariusz Cielepa, trener Team Fighting Zielona Góra

Mariusz Jurasik trenowanie MMA łączy z pracą zawodową i życiem rodzinnym. 27-latek startuje w Amatorskiej Lidze MMA (skrót: ALMMA). Ostatnio zwyciężył w zmaganiach organizowanych w Obornikach Śląskich, a wcześniej triumfował też w Poznaniu.

Obaj zawodnicy, wspólnie z trenerem Mariuszem Cielepą opowiadali o swoich sukcesach w Radiu Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X