SPORT:

Kinga Szlachcic powalczy o wyjazd na Olimpiadę do Tokio!

-Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 to bardzo realny cel, nie tylko marzenie – zapowiada multimedalistka mistrzostw Polski w boksie Kinga Szlachcic. Zawodniczka musi jednak najpierw dobrze zaprezentować się na mistrzostwach Europy i świata.

Obecnie bokserka SKF Boxing Zielona Góra, mimo wakacji, ciężko pracuje na obozach, głównie w górach. Najpierw był wyjazd do Zakopanego, a wkrótce szykuje się do treningów w Karpaczu. Wszystko po to, by jak najlepiej wypaść w nadchodzących imprezach i osiągnąć pierwszy, duży sukces na arenie międzynarodowej.

Właśnie wróciłam z Zakopanego i już jestem spakowana do Karpacza. Następnie udaje się do Giżycka. Później będziemy się szykować na bardzo ważny start w mistrzostwach Europy, potem mamy jeszcze mistrzostwa Śląska, a w październiku światowy czempionat.Kinga Szlachcic, SKF Boxing Zielona Góra

Dobry występ, zwłaszcza w październikowych mistrzostwach świata w Rosji może pozwolić zawodniczce spełnić swoje marzenie i wystąpić w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Myślę, że to będzie kulminacyjny moment, który da mi możliwość wyjazdu na olimpiadę. Są oczywiście jeszcze różne turnieje kwalifikacyjne, muszę je zaliczyć. Jednak medal w Rosji otworzy mi furtkę i pozwoli realnie marzyć o pobycie w Tokio.Kinga Szlachcic, SKF Boxing Zielona Góra

Więcej informacji w całej rozmowie z Kingą Szlachcic, która poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: