SPORT:

Kibice tłumnie ciągnęli na Watahę! „Trybuny trzeba powiększyć!” [wideo+zdjęcia]

Za nami inauguracja sezonu Ligi Futbolu Amerykańskiego 2 w Zielonej Górze. Były emocje do samego końca, świetna pogoda i atmosfera wielkiego sportowego święta, a co najważniejsze zwycięstwo. Wataha Zielona Góra pokonała Bielawa OWLS 20:13.

Zwroty akcji i napięcie do ostatnich chwil, ale z happy endem kibice lubią najbardziej. Do przerwy to goście prowadzili 13:0. W trzeciej kwarcie zielonogórzanie zabrali się za odrabianie strat. Za pierwsze przyłożenie w nowym sezonie odpowiadał grający trener zielonogórzan Krystian Wójcik. Losy spotkania rozstrzygnęły się jednak w końcówce, a zwycięstwo gospodarzy, to jak mówi Wójcik, ogromna zasługa kibiców.

Naprawdę mega to nam pomogło, szczególnie w czwartej kwarcie, gdy goniliśmy wynik. Stres zjadł zespół przeciwny, a to dzięki naszym kibicom, którzy dopingowali tak, że oni nie wiedzieli, co robić na linii. Mega doświadczenie, straszna ulga i szczęście! Powiedziałem chłopakom, że jeżeli wygramy ten mecz, to praktycznie jesteśmy w walce o play-offy. Sezon jest bardzo krótki, każdy mecz się liczy, a Bielawa była jednym z cięższych przeciwników.Krystian Wójcik, grający trener Watahy Zielona Góra

Kibiców na stadion przy ul. Botanicznej przybywa coraz więcej. Jedni przychodzą już wyedukowani w zakresie zasad futbolu amerykańskiego, drudzy z ciekawości, a jeszcze inni dla towarzystwa.

Przyszłam z koleżanką, ponieważ jej chłopak się tym interesuje i wspieramy go w tych zainteresowaniach.Fanka Watahy Zielona Góra
Jestem pierwszy raz na ligowym meczu, ale byłem na otwarciu stadionu w październiku. Warto! Nie doceniałem, wcześniej znałem tylko z filmów, ale jak się w to zagłębiłem, to jest wspaniała dyscyplina. Taktyka jest zawiła, sama rozgrywka, no coś dla mnie! Trzeba tylko trybuny powiększyć, bo kibiców wciąż przybywa.Fan Watahy Zielona Góra

Na kolejne ligowe emocje przy ul. Botanicznej trzeba poczekać do czerwca, kiedy to zielonogórzanie podejmą Rybnik Thunders. Dwa najbliższe pojedynki Wataha rozegra teraz na wyjeździe.