SPORT:

Gwardziści postrzelali nad morzem

W Gdyni  rozegrano finały IV edycji Ogólnopolskiej Ligi Młodzieżowej w strzelaniu z broni pneumatycznej. Zawodnicy „Gwardii” Zielona Góra wystartowali zarówno w rywalizacji karabiniarzy jak i pistoleciarzy.

Karabiniarze wystąpili w składzie: Anita Polewska, Julita Bącler i Mikołaj Masłowski.  Młodzi Gwardziści w starciu o brązowy medal ulegli zespołowi LOK Tarnów 58:62. Na najniższy stopień podium udało się za to wdrapać zielonogórskim pistoleciarzom.  Jakub Rabczuk, Marek Ujazdowski, Jakub Światły i Jakub Rosa w pojedynku o brąz pokonali bydgoskiego Zawiszę 64:56. Równolegle z finałem Ligi rozgrywano Puchar Gdyni. W strzelaniach pistoletowych zwycięstwo odniósł Jakub Rabczuk (377 pkt) w juniorach młodszych, a w młodzikach Jakub Rosa zajął drugie miejsce (266 pkt). W strzelaniach karabinowych drugie miejsce w juniorkach młodszych zajęła Anita Polewska (390 pkt). Na zakończenie Pucharu Gdyni odbyły się ośmioosobowe finały dla najlepszych zawodników zawodów bez podziału na kategorie wiekowe. W finale karabinowym drugie miejsce zajęła Anita Polewska. W pistolecie na drugiej pozycji uplasował się Jakub Rabczuk.