SPORT:

Fed Cup w Zielonej Górze: potęgi rywalkami biało-czerwonych!

Tenisowy świat spogląda na Australian Open. W Melbourne, oprócz rywalizacji wylosowano też grupy turniejów Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze i Bath (6-9 lutego).

Polki znalazły się w grupie A z Rosją i Danią. Obie drużyny mają w swoich szeregach tenisistki z czołowej dziesiątki na świecie (Daria Kasatkina, Caroline Wozniacki). W grupie B znalazły się: Ukraina, Estonia, Bułgaria i Szwecja. Na ustalenie kolejności meczów musimy jeszcze trochę poczekać, ale już dziś można powiedzieć, że każda drużyna z „polskiej” grupy będzie miała jeden dzień wolny.

Aby wywalczyć awans do baraży o Grupę Światową II, Polki muszą najpierw wygrać grupę A, a następnie pokonać zwyciężczynie grupy B.

W Australian Open rywalizują zawodniczki, które w lutym zjadą do Zielonej Góry. Są to: Magda Linette i Iga Świątek (Polska), Daria Kasatkina, Anastazja Pawluczenkowa, Anastazja Potapowa, Margarita Gasparian i Natalia Wichlancewa (Rosja, czyli wszystkie!), Caroline Wozniacki (Dania), Elina Switolina, Łesia Curenko i Dajana Jastremska (Ukraina), Anett Kontaveit (Estonia) oraz Rebecca Peterson i Johanna Larsson (Szwecja).

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: