SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Enea sponsorem tytularnym zielonogórskich żuzlowców [WIDEO]

Enea Falubaz Zielona Góra – pod taką nazwą w sezonie 2023 występować będą zielonogórscy żużlowcy. Oficjalnie klub poinformował o tym podczas konferencji prasowej.

Jedna ze spółek Skarbu Państwa – jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy – ma wspomóc klub kwotą miliona złotych. To nieoficjalne informacje, bo oficjalnie spółka nie chciała podawać sum, ani długości kontraktu. Wojciech Domagała – członek Rady Nadzorczej ZKŻ SSA – stwierdził podczas konferencji, że to najwyższy kontrakt klubu dotyczący sponsoringu tytularnego.

Zaczynamy wielokierunkową współpracę, która jest początkiem dalszych działań. To w historii najwyższy kontrakt sponsora tytularnego. Dla nas najważniejsze jest budowanie klubu i każdy może wyrażać swoje poglądy, ale to są działania apolityczne i ponad podziałami.

Artur Murawski, dyrektor departamentu sponsoringu, promocji i zarządzania marką grupy kapitałowej Enea cieszył się, że spółka weszła do współpracy z zielonogórskim klubem.

Cieszymy się bardzo z powodu uczestniczenia w tym projekcie. Grupa Enea jest zaangażowana w sport żużlowy w tym kraju. Klub z Zielonej Góry jest zasłużonym dla polskiego speedwaya, wierzymy, że będziemy mieli możliwość wpływania na kolejne sukcesy. Trzymamy kciuki za awans do ekstraligi.

Spółka, jak dodał Murawski, nie wyklucza współpracy z drugim klubem sportowym zielonogórskim – koszykarskim Zastalem.

Sporo kontrowersji wywołało pojawienie się posła Łukasza Mejzy. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji grupa kilku kibiców próbowała zakłócić konferencję i w ostrych słowach wyrażała swoje niezadowolenie z faktu, że Mejza ma się pojawić w klubie. Ostatecznie Wojciech Domagała uspokoił grupę fanatyków zielonogórskiej drużyny.

A sam Mejza? W mediach społecznościowych wspominał o tym, że załatwił “wagony pieniędzy” dla zielonogórskiego żużla, a emocje nie powinny mieć miejsca.

Ja rozumiem emocje, które wywołuje ta konferencja, ale ich nie podzielam. Właścicielem klubu są zawsze kibice. Tu, w tym miejscu, wszystkie te rzeczy powinniśmy zostawić. Na stadionie tylko powinno się liczyć dobro klubu.

Klub poza tym poinformował, że skład drużyny nie jest jeszcze zamknięty i możliwe są jeszcze korekty.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00