SPORT:WINOBRANIE

Debiutant zwycięża Nocny Bieg Bachusa!

Andrij Starżyński zwyciężył w 34. edycji Nocnego Biegu Bachusa. Biegacz z Lublina do pokonania 10 km potrzebował w sobotę 31 minut i 1 sekundy.

Triumfator wraz z Elasrim Abderrahimem od początku narzucili mocne tempo. Po pierwszej pętli Marokańczyk był tuż za Starzyńskim, ale na każdym kolejnym okrążeniu Ukrainiec powiększał przewagę. Ostatecznie finiszował z przewagą 40 sekund.

Pierwszy raz tutaj biegałem i troszeczkę się bałem, bo już dawno nie biegałem w tak szybkim tempie. Nie wiedziałem, czego oczekiwać od organizmu, ale poszło nieźle. Bardzo pomaga taka atmosfera, dużo ludzi kibicuje!Andrij Starżyński

Niemal od początku na trzecim miejscu usadowił się Jacek Stadnik. Biegacz pochodzący z Krosna Odrzańskiego zakończył na najniższym stopniu podium (33:04).

Pogoda idealna, akurat przestało padać. Temperatura 13 stopni, czyli nic lepszego nie mogło się trafić biegaczom. Jedynie trzeba było na mokrą kostkę uważać. Jestem zadowolony z czasu i miejsca. Z chłopakami trudno był rywalizować, bo to super biegacze.Jacek Stadnik

Najszybszą panią na mecie była Kamila Pogoda (36:29), w klasyfikacji open finiszowała szósta. 34. Nocny Bieg Bachusa ukończyło 271 biegaczy.