SPORT:

Błaszczyk i Horejsi po raz ostatni w Superlidze

Miroslav Horejsi i kapitan zespołu Lucjan Błaszczyk pożegnali się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce. Czech z klubu odchodzi, a Polak zostaje, by trenować młodych, którzy w starciu z Morlinami Ostróda grali pierwsze skrzypce. 

Spotkanie, które dla obu panów było pożegnaniem z grą z zespole ZKS-u Palmiarnia nie zostało zwieńczone zwycięstwem zielonogórzan. Były już kapitan Lucjan Błaszczyk uważa jednak, że porażka 2:3 nie jest złym wynikiem zważywszy na skład, w którym gospodarze zagrali.

Graliśmy młodą drużyną, dwóch zawodników młodego pokolenia, dlatego już przed meczem nie byliśmy faworytem, a udało nam się zapunktować, więc jestem zadowolony. Ze szkoleniowego punktu widzenia również bardzo fajne spotkanie. Jako przyszły trener tych młodych zawodników widziałem wiele ich zagrań. Wiem gdzie mają problemy, nad którymi elementami trzeba ćwiczyćLucjan Błaszczyk, ZKS Palmiarnia
Lucjan Błaszczyk to zdobywca m.in. złotego medalu na Mistrzostwach Europy w grze mieszanej w 2002, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski, a także czterokrotny Olimpijczyk. Kapitan ZKS-u Palmiarnia podsumowuje swoją 30-letnią karierę w następujący sposób.

Wyniki poszczególnych gier:

Kamil Nalepa – Bartosz Such 1:3

Łukasz Wachowiak – Kacper Petaś 3:1

Miro Horejsi – Dmitrij Prokopcov 2:3

Nalepa – Petaś 2:1

Wachowiak – Such 1:2

Oficjalnie pożegnanie Błaszczyka nastąpi we wrześniu na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zobacz więcej
Back to top button
X