SPORT:

Bieg Bachusa nie zmienia trasy

Wrzesień będzie obfitował w biegowe imprezy w Zielonej Górze i okolicach. Tych tradycyjnie nie zabraknie także w Winobranie, a świętowanie w mieście otworzy już po raz 33. Nocny Bieg Bachusa.

Zapisy na bieg są już zamknięte. 8 września o 19.00 start przy ul. Wyspiańskiego, a więc tam, gdzie przed rokiem. Szczegóły przybliża Wacław Hansz, prezes Lubuskiego TKKF-u.

Start i meta na wysokości Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, do niedawna Domu Harcerza. Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Dziką pod górkę, obok stadionu Uniwersytetu Zielonogórskiego, dalej ulicą Wazów, Placem Piłsudskiego na odcinku między Urzędem Miasta, a Kupiecką, skręcą w Bolesława Chrobrego, a stamtąd ulicą Wyspiańskiego prosto do mety. Wacław Hansz, prezes Lubuskiego TKKF-u

Ważna informacja dla kierowców: ruch kołowy na tych ulicach będzie wyłączony z użytkowania w godz. 15:00-21:00.

I tak cztery pętle, co da dystans 10 km. Po raz czwarty połowę tego dystansu przemierzą również maszerujący w ramach Winobraniowego Marszu Nordic Walking. Ponadto dwie godziny przed startem biegu głównego już po raz dziewiąty zostanie rozegrany Drużynowy Bieg Winobraniowy. Na jednej pętli będą rywalizować 3-osobowe sztafety.

Mapkę biegu i całą rozmowę z Wacławem Hanszem, również o historii Nocnego Biegu Bachusa, który rozgrywany jest od 1986 r. prezentujemy poniżej.

fot. materiały prasowe organizatora

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: