SPORT:

Bez ściany płaczu, ale wciąż wymagający. Bieg Gladiatora już po raz trzeci

Nie tylko dla biegaczy, ale także dla rowerzystów – Charytatywny Bieg Gladiatora odbędzie się 15 września. Start o 15:00.

To impreza, która organizowana jest z myślą o Rafale Adamczaku, sportowcu z Zielonej Góry, który kilka lat temu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego jest sparaliżowany. Rafał, który w przeszłości był akrobatą walczy, jak prawdziwy gladiator, stąd nazwa biegu. W tym roku odbędzie się trzecia edycja tej imprezy.

Troszeczkę zmodyfikowaliśmy trasę. Zabraliśmy tzw. “ścianę płaczu”, czyli największy podbieg. Po pierwszej edycji ludzie proponowali, żeby tam wbić hak, spuścić linę i się wciągać. Z tej górki zrezygnowaliśmy, cofnęliśmy się, dając podbieg łagodniejszy, ale dużo dłuższy. Jest to też zmiana spowodowana tym co w tym roku dokładamy, czyli rajdem MTB.Karola Michalczak, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Kolarze mają 17-kilometrową pętlę, a trasa biegu wynosi ok. 7 km. Zapisy trwają do 30 sierpnia. Prowadzone są też treningi dla tych, którzy przymierzają się do startu w tegorocznej edycji.

21 sierpnia o 17:30 będzie drugi trening trasą biegu. Serdecznie zapraszamy tych, którzy się zastanawiają nad startem, a chcieliby poznać trasę. Na parkingu przy Anabo zbiórka.Karola Michalczak, Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać

Więcej informacji poniżej w całej rozmowie z Karolą Michalczak, a zapisy do biegu na stronie super-sport.com.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: