SPORT:

Bardzo dobra postawa młodych strzelców

Pistoleciarze walczyli o „Złotą Krócicę”, a karabiniarze o „Złoty Muszkiet”. Niegościnni okazali się
gospodarze i w gronie ponad 30 reprezentacji wygrali zarówno rywalizację o „Złoty Muszkiet”,
jak i o „Złotą Krócicę”. Zielonogórzanie wyjechali do Bydgoszczy bez kilku najlepszych zawodników,
którzy w pierwszej eliminacji zapewnili sobie start w finałach O.O.M. Pomimo tego „Gwardziści” zajęli
drugie miejsce w „Złotej Krócicy” i piąte w „Złotym Muszkiecie”.

Z zielonogórskich karabiniarzy najlepiej spisał się Bartosz Lemański w karabinku sportowym
3×20 zajmując trzecie miejsce i poprawiając rekord życiowy. W konkurencji karabin pneumatyczny
dziewcząt Magda Stojak zajęła czwarte miejsce z wynikiem 584 pkt.

Na podium stanęło dwóch młodych pistoleciarzy „Gwardii”. Paweł Furtak w pistolecie
dowolnym poprawił rekord życiowy i z wynikiem 336 punktów przegrał złoto tylko jednym punktem.

Z kolei w pistolecie szybkostrzelnym brązowy medal wywalczył Wojciech Borzymowski z wynikiem
545 punktów, a blisko podium byli jeszcze szósty Paweł Walania (530 pkt) i siódmy Krzysztof Pietsch
(516 pkt). Po zawodach w Bydgoszczy strzelcy „Gwardii” Zielona Góra mają już zakwalifikowanych do
Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 15 zawodników. Za dwa tygodnie w Zielonej Górze odbędzie się
ostatnia eliminacja.

W najbliższy weekend ( 08 – 10 czerwiec) na strzelnicach „Gwardii” Zielona Góra odbędzie się
III runda Pucharu Polski, a udział w niej weźmie Sylwia Bogacka, najlepsza zawodniczka „Gwardii”,
pewna wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Oprócz niej na starcie stanie Renata Mauer-
Różańska, dwukrotna złota medalistka olimpijska, oraz wszystkie kandydatki z Polski do startu w
Londynie, gdyż na Igrzyska Olimpijskie nie zakwalifikował się żaden mężczyzna z Polski.

Autor: Informacja prasowa