SPORT:

Akademia Sportów Walki ferii nie ma. Zawodnicy jadą na ciężki obóz

– To będzie najtrudniejszy sezon z dotychczasowych – zapowiada Tomasz Pasek, trener Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra.

Poprzedni rok dla klubu był znakomity. Mistrzami świata zostali Kacper Frątczak i Rafał Gąszczak. Zielonogórzanie za swoje sukcesy zostali nagrodzeni przez Polski Związek Kickboxingu. Statuetki tzw. „Herosa” odebrał zarówno trener, jak i zawodnicy.

Czym jest dla mnie ten “Heros”? Takim zwieńczeniem treningów, ciężkiej pracy, wylanego potu, ciężkich obozów, zgrupowań. Jak spoglądam na tę statuetkę, to daje mi to takiego kopa, żebym dalej parł do przodu.Kacper Frątczak, ASW Knockout Zielona Góra

Dziś już w klubie skupiają się na tym, co będzie. A będzie działo się sporo, bo kalendarze są szczelnie wypełnione. Od dziś Akademia Sportów Walki Knockout formę będzie wykuwać na obozie w Wałczu.

Ten sezon będzie dla chłopaków najtrudniejszy w karierze. Dlaczego? Dlatego, że nigdy nie mieli wcześniej tytułu mistrza świata seniorów i dlatego będzie bardzo duże obciążenie psychiczne. Na każdych zawodach będą zawodnicy, którzy będą chcieli powalczyć z mistrzami świata i zabrać im ten tytuł. Te przygotowania, które zaczynamy w poniedziałek będą najcięższe z możliwych, tak aby swobodnie wejść w sezon i wieść prym, jak wiedli dotychczas.Tomasz Pasek, trener ASW Knockout Zielona Góra

Cała rozmowa z K. Frątczakiem, R. Gąszczakiem i T. Paskiem poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X