Sport

Podsumowanie Igrzysk Olimpijskich. A. Flügel: odczuwam niedosyt

11 medali wywalczyli reprezentanci Polski na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. To najwięcej od dwunastu lat, ale czy sukces, który powszechnie odtrąbiono nie jest na wyrost?

Andrzej Flügel, kierownik działu sportowego Gazety Lubuskiej studzi euforię. Jego zdaniem olimpijski sport w kraju nad Wisłą pozostaje w tym  samym miejscu, w którym był po trzech ostatnich igrzyskach w Atenach, Pekinie i Londynie (wszędzie Polacy zdobyli 10 medali).

Andrzej Flügel

11 medali (2 zlote, 3 srebrne, 6 brązowych) klasyfikuje nas na 33 pozycji.  Jeden krążek pochodzi z lubuskiego. Na najniższym stopniu podium stanęła kajakarka  AZS AWF Gorzów  Karolina Naja.

Andrzej Flügel

Niekwestionowanym numerem jeden polskiej reprezentacji była mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk. Globalnie znów najjaśniej świeciły gwiazdy Usaina Bolta i Michaela Phelpsa. Na ustach wszystkich znaleźli się też rugbiści Fidżi, zdobywając historyczny dla tej wyspy złoty medal. Ogromne emocje wzbudził ponownie start Caster Semenyi.

Andrzej Flügel

Za cztery lata Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Tokio.

Rozmowa z Andrzejem Flügelem

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: