Wynik lepszy niż gra. Pierwsze zwycięstwo piłkarzy Falubazu

Do pięciu razy sztuka – mogą powiedzieć piłkarze trzecioligowego Falubazu Zielona Góra. Beniaminek rozgrywek pokonał w sobotę Górnika II Zabrze 2:0 (0:0).

Pierwsza połowa nie była atrakcyjnym widowiskiem. Żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Gole padły po zmianie stron. W 49 minucie sędzia dopatrzył faulu piłkarza Górnika na  Rafale Ostrowskim w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Andrzejczak. Cztery minuty później debiutujący w Falubazie były piłkarz Stilonu Michał Chyrek zdobył drugą bramkę. To pierwsza wygrana zielonogórzan w III lidze. W tabeli grupy trzeciej podopieczni Jarosława Misia wydostali się ze strefy spadkowej i z dorobkiem pięciu punktów plasują się na jedenastym miejscu. Liderem jest  Rekord Bielsko-Biała (11 pkt.).