Styl nie najlepszy, ale Falubaz wygrywa na inaugurację rudny wiosennej

Piłkarska wiosna rozpoczęta. W meczu 16. kolejki lubuskiej czwartej ligi Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał na własnym boisku Carinę Gubin 2:1. Styl gry zielonogórzan, zwłaszcza w drugiej połowie, pozostawiał jednak wiele do życzenia.

Pierwsze 45 minut dla gospodarzy bardzo dobre. Falubaz mógł strzelić przed przerwą nawet trzy bramki, ale bramkarza z Gubina w tym czasie udało pokonać się tylko raz, a dokonał tego w 13. minucie Przemysław Mycan. Goście wyrównali nieco ponad kwadrans później, gdy Mateusz Hałambiec wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Po przerwie gracze Andrzeja Sawickiego grali nieco gorzej. Większe zaangażowanie prezentowała za to Carina Gubin W 67. minucie wynik tego spotkania “główką” ustalił jednak Przemysław Mycan i Falubaz wygrał ostatecznie 2:1.

Źle zagraliśmy pierwszą połowę, przede wszystkim za nisko. Uczulałem moich graczy cały tydzień, że Falubaz gra wysoko. Potem za długo piłkę wyprowadzaliśmy. Przy agresywnych doskokach “jeden na jeden” na naszej połowie nie mogliśmy skonstruować żadnej akcji. Drugą zagraliśmy lepiej i mecz się wyrównał. Zaczęliśmy wyżej wychodzić i przestaliśmy się bać. […] Po bramce na 2:1 ciężko było zareagować.Jarosław Miś, trener Cariny Gubin

W podobnym tonie wypowiadał się szkoleniowiec Falubazu Andrzej Sawicki.

Czasami bramka zmienia oblicze meczu. Do czasu jej stracenia kompletnie dominowaliśmy. Powinniśmy strzelić 3-4 gole. To się jednak nie udało. Straciliśmy kuriozalną bramkę, przez co wkradła się nerwowość. Całokształt pierwszej połowy, poza wynikiem, świetny. Potem było już gorzej, ale cieszymy się. […] Myślę, że nikt się nie obrazi jak powiem, że wygraliśmy ten mecz całkowicie zasłużenie. Andrzej Sawicki, trener Falubazu

W innym starciu na szczycie lubuskiej czwartej ligi Tęcza Krosno Odrzańskie wygrała u siebie z TS-em Przylep 4:0. Zespół z Krosna, który traci do lidera, Falubazu 7 punktów będzie kolejnym rywalem zespołu Andrzeja Sawickiego. Ten, oszczędny w słowach mówi – Dla nas nie ma to znaczenia. My czujemy się mocni. – Spotkanie w sobotę w Zielonej Górze. A Przylep wyjedzie wówczas do Zbąszynka powalczyć z Syreną.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Carina Gubin 2:1

13′ 67′ Przemysław Mycan

30′ Mateusz Hałambiec