PIŁKA NOŻNA:

Startuje nasza “Serie A”. Mamy w niej Spartę, Chynowiankę i…?

W ten weekend ruszają rozgrywki piłkarskiej A-klasy. Na tym szczeblu rozgrywek mamy zielonogórskie zespoły. W grupie II wystąpi tym razem TKKF Chynowianka Francepol Zielona Góra, zaś w grupie III zagra Sparta Łężyca. W ostatniej chwili dokooptowano na ten szczebel jeszcze ekipę z Zawady.

W Chynowie działacze i trener mają ambitne plany, które sięgają nawet awansu. Choć głośnych deklaracji nikt nie składa.

Będzie ciekawie! Nie chcemy mówić o awansach, bo takie deklaracje paraliżują. Będziemy walczyć w każdym meczu o 3 punkty. (…) Nie ukrywam, że po średniej jesieni, po dobrej wiośnie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wtedy było trzecie miejsce, co zarząd uważał za sukces, ale ja zawsze mówię, że mogło być lepiej. Teraz też robimy wszystko, żeby było jeszcze lepiej.Paweł Maliszewski, trener TKKF Chynowianki Francepol Zielona Góra

Sparta pozostała w grupie III, w której nie jest przymierzana do odgrywania pierwszoplanowej roli. Zespół opuściło kilku czołowych graczy, ale trener Maciej Wysocki zapowiada bój o środek tabeli.

Zarząd mówi: gramy o utrzymanie. Ten cel jest mało ambitny i do niego podchodzimy wraz z Grzegorzem Dacewiczem z przymrużeniem oka. Chcemy oscylować w środku tabeli, może w górnej “połówce”, żeby nie było na koniec jakiegoś dramatu.Maciej Wysocki, trener Sparty Łężyca

Sezon nasze drużyny rozpoczną w sobotę od meczów wyjazdowych. Sparta zagra z KP Świdnica (17:00), zaś Chynowianka zmierzy się z rezerwami Budowlanych Lubsko (17:00). W ostatniej chwili na tym szczeblu rozgrywek pozostał spadkowicz z poprzedniego sezonu. Ikar Zawada po wycofaniu się jednej z drużyn zagra w grupie z Chynowianką, a sezon rozpocznie od wyjazdowego starcia z Fadomem Nowogród Bobrzański (15:00).

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X