PIŁKA NOŻNA:

Rusza III liga! Co zwojuje w niej Lechia Zielona Góra? Dziś mecz z Rekordem Bielsko-Biała

Dziś ruszają rozgrywki w III lidze. Po rocznej przerwie na ten szczebel rozgrywek wraca Lechia Zielona Góra. Klub, który jeszcze do niedawna nazywał się Falubaz, zamierza w pierwszym roku skutecznie powalczyć o utrzymanie.

Do drużyny dołączył m.in. były piłkarz Wisły Kraków i 16-krotny reprezentant Polski Łukasz Garguła. Wyniki ostatnich przed ligą sparingów, delikatnie mówiąc, nie zachwyciły, ale zielonogórzanie podtrzymują swoje deklaracje o graniu atrakcyjnej piłki. Mówił o nich ostatnio w Radiu Index Maciej Murawski.

Chcemy grać atrakcyjną piłkę, taką, jaką udało nam się grać w IV lidze, gdy udało nam się dominować i tę dominację często zamieniać na 3 punkty. Będziemy starali się grać tak samo, choć przeciwnik będzie nieporównywalnie mocniejszy. Musimy być bardzo skoncentrowani, ale nie zmienimy filozofii grania. Chcemy prowadzić grę w ataku pozycyjnym.Maciej Murawski, APMM

Dziś przeciwnikiem zielonogórzan będzie Rekord Bielsko-Biała, który minione rozgrywki III ligi zakończył na 4. miejscu. W tym sezonie aspiracje rywali sięgają nawet awansu. Początek spotkania na stadionie przy ul. Sulechowskiej o godzinie 16:00.